Разяснени основи на Птицевъдството

Разяснени основи на Птицевъдството

Разяснени основи на Птицевъдството

Blog Article

Тракийски университет – Стара Загора и СНЦ „Тракийски съюз на зърнопроизводителите“ започват сътрудничество

Александър Александров – биволовъд с кауза и десетки хиляди последователи

Ще се повтори ли битката на институции и политици, които нахълтват в душата на един нещастник и я правят политически терен Чума...

Съюзът на птицевъдите, ветеринарните специалисти и земеделското министерство са разработили пилотен проект за ваксинация на кокошки...

Пчеларството осигурява извънредно ценни и незаменими продукти – мед, восък, пчелна отрова, пчелно млечице и др. Пчелите са изключително полезни при опрашването на много растения, като ползата от тях за опрашването е много по-голяма, отколкото от получените пчелни продукти.

Биволското мляко е ценна суровина за млечната промишленост, с по-висока масленост е, но и с по-висока себестойност.

Шарановите стопанства се заселват главно шаран, бял амур, бял и пъстър толстолоб и др.

При пуйките болестта има по-къс инкубационен период и се развива по-бързо. Забелязва се силно подуване на синусите (синузит), хрипове и затруднено дишане.

Болестта се разпространява главно чрез живи и заклани птици, изнесени от заразените стопанства и селища; чрез Птицевъдство замразени птици болестта може да се пренесе на далечни разстояния.

Агропрогноза: Времето ще бъде относително сухо и горещо

Значително увеличение на вноса през тази година се отчита от Румъния и…

Болестта псевдочума по птиците е широко разпространена в света. У нас в резултат на редовните ваксинации обстановката по отношение на тази болест е спокойна.

С удоволствие ви представяме септемврийския брой на списание „Птицевъдство", посветен на иновациите и напредъка в индустрията. В този брой ще откриете:

Отдел Птицевъдство организира и провежда комплексна научноизследователска дейност върху генетичния материал от генофонда и периодически внос за доставка на генетична плазма.

Report this page